-0.5 C
Iași
vineri, ianuarie 23, 2026
Acasă Anchete Sute de londonezi au trecut prin patul ei! S-a lăsat cu cătuşe...

Sute de londonezi au trecut prin patul ei! S-a lăsat cu cătuşe după destrămarea „afacerii”!

23
O tânără la colţ de stradă
O tânără la colţ de stradă

@ Sute de londonezi au trecut prin patul ei @ S-a lăsat cu cătuşe după destrămarea „afacerii” @ Astfel, ieri, judecătorii din cadrul Tribunalului Iași au admis propunerea de arestare preventivă, pentru 30 de zile, a lui Octavian Pandeli, pentru trafic de persoane 

Sute de londonezi au trecut prin patul ei! S-a lăsat cu cătuşe după destrămarea „afacerii”! Astfel, ieri, judecătorii din cadrul Tribunalului Iași au admis propunerea de arestare făcută în acest caz.

„Instanta admite propunerea formulată de DIICOT Iaşi. Dispune arestarea preventivă a inculpatului Pandeli Octavian, cercetat pentru comiterea infractiunii de trafic de persoane, pentru o perioadă de 30 de zile. Dispune emiterea de îndată a mandatului de arestare preventivă pe numele inculpatului”, au afirmat ieri magistratii ieseni.

Sute de londonezi au trecut prin patul ei

Demn de remarcat este faptul ca decizia nu e una definitiva, aceasta putand fi contestata. Pprocurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Iași au dispus reținerea individului în vârstă de 24 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de persoane.

Prin manipulare emoțională și crearea unei false povești de dragoste, inculpatul a recrutat o persoană vătămată, pe care,  în perioada decembrie 2022 – iunie 2025, a transportat-o în municipiul București și, ulterior, în Marea Britanie – Londra, unde a adăpostit-o în imobile închiriate, în scopul exploatării sexuale. Inculpatul a vulnerabilizat victima prin oferirea de substanțe interzise, care au dus la dependența de droguri, iar, prin acte de violență psihică, a obligat-o la practicarea prostituției, atât ”la stradă”, cât și la locuințele clienților„, au afirmat ieri reprezentanţii DIICOT Iaşi.

Ce au mai spus anchetatorii

Oameni legii au adaugat ca sumele de bani provenite din activitatea infracțională au fost însușite integral de individ.

„Facem precizarea că, pe întreg parcursul procesului penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție”, au incheiat anchetatorii ieşeni.

Schimbare de macaz în cazul ieșenilor acuzați de trafic de carne vie! Ce au decis judecătorii!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.