Lista noilor primari din județul Iași. Alegeri locale 2024. Live text

6380
harta primarii judetul Iasi
harta primarii judetul Iasi

Prezentam mai jos lista noilor primari din judetul Iași în urma alegerilor locale de astazi. Actualizam acest articol pe masura ce ne parvin rezultatele

1.Alexandru Ioan Cuza-Aurelian Gherghuț-PNL

2. Andrieșeni – Mihai Ștefură – PSD

2. Costuleni- Mirică Dodan -PNL

3.Ciortești- Alina Apostol- PNL

4. Holboca – Nicolae Pamfil – PNL

5. Mogoșești – Ionel Baraboi – PSD

6. Cozmești- Mihai Habet – PNL

7. Schitu Duca- Grigore Corciova- PNL

8. Cristești- Vlad Pintilii- PNL

9. Coarnele Caprei -Mihai Țibucanu-PNL

10. Deleni -Dumitru Prigoreanu-PNL

11. Plugari – Paul Mursa- PNL

12. Golăești- Costel Manoliu- PNL

13. Pașcani- Marius Pintilie- PNL

14. Mircești – Leon Bălteanu – PSD

15. Erbiceni – Răzvan Bulancea – PNL

16. Moșna – Georgel Popa- PNL

17. Popricani- Ion Tănasă – PNL

18. Tomești- Ștefan Timofte – PNL

19. Dagâța- Mirel Damaschin – PNL

20. Târgu Frumos – Neculai Zugravu – PNL

21. Dumești – Gabriel Agavriloaei- PSD

22. Sinești- Petru Holicov – PNL

23. Gorban – Aurel Mitrofan – PNL

24. Balș – Constantin Golduț- PSD

25. Lungani – Virgil Corobuță – PSD

26. Cucuteni – Panfilică Brânză- PSD

27. Sirețel- Gelu Șpaiuc- PSD

28. Ruginoasa – Ionut Pristăvița – PSD

30. Bivolari – Liviu Teodorescu – PSD

31. Ipatele – Elena Lipșa- PSD

32. Lespezi – Alexandru Marcu – PSD

33. Șcheia – Ioan Grigoraș – PNL

34. Ungheni – Iulian Marcu- PNL

35. Focuri – Viorel Murariu – PSD

36. Movileni – Dan Hodoroabă – PNL

37. Drăgușeni – Petronela Pelin- PNL

38. Răducăneni – Radu Balint- PSD

39. Grozești- George Cristea- PSD

40. Voinești – Gheorghe Dobreanu – PSD

41. Valea Seacă – Neculai Miron – PSD

42. Stolniceni Prăjescu – Costel Hugianu – PSD

43. Vânători- Constantin Lupu PSD

44. Dolhești – Iulian Tăbăcaru PNL

45. Tansa – Vasile Cărăușu PSD

46. Heleșteni- Benone Șofrac PSD

47. Țuțora- Cristinel Albu PSD

48. Moțca – Serioaja Hobincă PSD

49. Vlădeni – Iulian Iustin Burdea- PNL

50. Belcești – Dumitru Tănasă – PSD

51. Butea – Anti Anton – PSD

52. Valea Lupului- Liviu Dulgheru (PNL)

53. Țibana – Rotaru – Gheorghe Rotaru (PSD)

54. Tansa-Vasile Cărăușu – PSD

55. Prisăcani – Ghiorghe Stanciu – PSD

56. Ion Neculce- Gheorghe Văleanu – PSD

57. Ciohorăni – Ticu Simion – PSD

58. Hârlău- Radu Curcă-PSD

59. Țibănești – Neculai Munteanu – PNL

60. Victoria – Daniel Crețu -PNL

61. Probota – Constantin Zamisnicu- PNL

62. Hărmănești – Ioan Secrieru – PNL

63. Bârnova – Mihai Balan – PNL

64. Vasile Aștefanei – PSD

65. Braești- Vasile Butnariu- PNL

66. Aroneanu – Benone Moruzi – PNL

67. Ciurea- Cătălin Lupu- PSD

68. Comarna – Constantin Grădinaru – PNL

69. Dobrovăț- Cătălin Martinuș-PSD

70. Horlești- Mihai Cadar – PNL

71. Mogoșești Siret- Damian Butnariu – PNL

72. Românești – Ioan Stegariu – PNL

73. Strunga – Sorin Lazăr – PSD

74. Scânteia- Mihai Darabană – PNL

75. Țigănași – Iulian Chirilă – PSD

76. Șipote – Constantin Puiu- PSD

77. Fântânele- Sorin Chelariu – PSD

78. Todirești- Constantin Droancă – PNL

79. Costești – Aurel Doacă – PSD

80. Mădârjac – Dan Ghebuță – PSD

81. Roșcani – Gheorghiu Ginovel – PSD

82. Scobinți – Gheorghe Hrițcu – PNL

83. Cotnari – Vasile Crețu – PSD

84. Rediu- Cristin Condrea – PNL

85. Miroslava- Dan Niță – PNL

86. Grajduri- Constantin Zamfirache – PSD

87. Hălăucești – Iosif Anton – PNL

88. Mironeasa-Elena Curcudel – PNL

89. Popești- Vasile Lupu- PNL

90. Gropnita- Ionel Oneagă – PSD

91. Lețcani – Stelian Turcu – PNL

92. Răchiteni -Petre Doboș-PNL

93. Trifești -Paul Ivănucă-PNL

94. Oțeleni -Ciprian Aiojoaei-PNL

95. Ceplenița- Dumitru Laiu-PNL

96. Podu Iloaiei – Ioan Alexa – PNL

97.Țuțora- Cristinel Albu -PSD

98. municipiul Iași-Mihai Chirica-PNL

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.