0.3 C
Iași
joi, februarie 12, 2026
Acasă Deschidere Clanul Corduneanu în delir de bucurie. ‘’Bogdănel’’ este liber din neglijența judecătorului

Clanul Corduneanu în delir de bucurie. ‘’Bogdănel’’ este liber din neglijența judecătorului

2777
montaj Bogdan Corduneanu si fratii
montaj Bogdan Corduneanu si fratii

@ Bogdan Corduneanu a scapat astazi de controlul judiciar in dosarul in care este judecat pentru santaj @ Asta deaoarece magistratul care judeca dosarul a omis sa precizeze motivele pentru care a decis care ‘’Bogdanel’’ sa fie judecat sub control judiciar @ Bogdan Corduneanu este judecat pentru ca si-ar fi santajat un prieten din copilarie sa-i dea 20.000 lei

Neglijenta magistratului care-l judeca pentru santaj (vezi aici) pe Bogdan Corduneanu a facut astazi ca acesta sa fie complet liber. Astfel, Judecatoria Iasi a ridicat astazi masura controlului judiciar dispusa in cazul lui Bogdan Corduneanu dupa ce instanta superioara adica Tribunalul a constatat ca nu a fost dispusa pe temeiuri legale. Astfel pe data de 16.11.2020 judecatorul de caz a dispus ca mentinte masura controlului judiciar din cazul lui Bogdan Corduneanu in baza ‘’temeiurilor initiale’’ care au dus la luarea acestei decizii. Doar atat, judecatoarea nu a mai spus si care sunt respectivele temeiuri. Robert Amuntencei, avocatul lui Corduneanu a facut contestatie la Tribunal aratand ca masura controlului judiciar a fost dispusa fara motiv atat timp cat nu sunt indicate respectivele ‘’temeiuri’’. Practic judecatoarea nu a motivate decizia controlului judiciar.’’ ‘’Raportat la speța concreta se constata ca in fata primei instante aparatorul ales al inculpatului nu a avut posibilitatea exercitarii unei aparari concrete cata vreme nu a avut cunostință de motivele instantei care a dispus fata de inculpat masura preventiva a controlului judiciar’’, a constatat Tribunalul care a dispus ca Judecatoria sa reanalizeze decizia controlului judiciar in cazul lui Bogdan Corduneanu.

In aceste conditii, Judecatoria Iasi i-a ridicat astazi masura controlului judiciar iar acesta va fi judecat in stare de libertate (vezi aici).‘’Tribunalul a sanctionat incalcarea vadita a dreptului la aparare a inculpatului magistratul fondului aflandu-se intr-o vadita stare de incompatibilitate fiind lipsit de impartialitate, urmarind condamnarea cu orice pret a clientului meu’’, a spus Robert Amuntencei.

avocat Robert Amuntencei

Si-ar fi santajat un prieten din copilarie

Bogdan Corduneanu a fost trimis in judecata pentru santaj la sfarsitul anului trecut. Asta deoarece ar fi contrans un prieten din copilarie, Liviu Ilașcu sa-i dea suma de 20.000 lei. Initial Bogdan Corduneanu i-a cerut banii sub forma de imprumut. Dupa ce victima i-a spus ca nu a strans banii acesta ar fi inceput sa-l ameninte. ‘’Vazand ca numitul Corduneanu Bogdan ma sună des la 4-5 zile, nu îi mai răspundeam la telefon iar acesta îmi spunea la telefon ca nu e bine ca nu-i răspund, că mă bagă în portbagaj, că ma poate gasi oriunde in oras si o sa-mi faca rau. Dintr-o promisiune de a-l ajuta imprumuta cu suma de 20.000 lei am devenit dator in ochii lui Bogdan Corduneanu cu aceasta suma de bani’’, a declarat

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.