Video! Primarul din Deleni își duce soția la serviciu și nepoata la școală cu mașina instituției

5869
montaj Dumitru Prigoreanu si sotia si rimariei Deleni a dus-o la serviciu pe sotia primarului
montaj Dumitru Prigoreanu si sotia si rimariei Deleni a dus-o la serviciu pe sotia primarului

@ Un contribuabil din zona Hârlău l-a filmat pe primarul comunei Deleni, Dumitru Prigoreanu în timp ce-și duce soția la serviciu și nepoata la școală cu mașina instituției @ ”Cand am drum in oraș le las si pe ele. Care-i problema?”, a spus Dumitru Prigoreanu

S-a scumpit carburantul atât benzina și motorina, s-au scumpit și piesele de schimb la mașini? Răspunsul este „Da”, toată lumea știe asta. Însă, pentru primarul comunei Deleni aceste scumpiri nu sunt o problemă și asta deoarece Dumitru Prigoreanu foloseste masina și carburantul statului în interes personal. Astfel, zilele trecute un contribuabil a filmat masina primăriei, condusa de primarul Dumitru Prigoreanu în timp ce-si transporta familia cu mașina din proprietatea Consiliului Local. Astfel, ieri Prigoreanu și-a dus nepoata la școală, pe strada Petru Rareș din Hârlău iar zilele trecute si-a dus sotia la Administrația Financiara tot în Hârlău pe strada Ștefan cel Mare. Contactat telefonic, primarul Dumitru Prigoreanu a lăsat sa se inteleaga ca i se pare firesc sa foloseasca masina instituției in interes personal. ”Cand am drum in oraș le las si pe ele. Care-i problema? Oricum orice ași spune eu, dumneavoastră scrieți ce vreți”, a spus Dumitru Prigoreanu.

Nepotica dusa la scoala cu masina primariei este fiica feciorului primarului, cel care si-a facut o pensiune cu finantare europeana in Deleni. Pensiunea a fost ridicata printr-o entitate finantata cu bani publici condusa de primar. Vezi detalii in articolul repostat mai jos.

 

Constantin MAZILU

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.